“ÖÇ” Adlı Oyun Büyük Beğeni Topladı

AKSAM (Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği) adına sahnelediğimiz “Yalancı Aranıyor” adlı oyunumuzun haber metni ve linkleri.

‘Dünya Tiyatro Günü’ nedeniyle 27 Mart Cuma akşamı Hattat Karahisari Kültür Merkezi salonunda seyircisi ile ilk defa buluşan AKSAM Tiyatro Topluluğu büyük beğeni topladı.

Oyunun başında, her yıl fikirlerine saygı duyulan, söyleyecek sözü olan, tiyatroyu bilen kişiler tarafından hazırlanan bildirilerle tiyatronun önemini seyirciyle paylaşmaya yönelik “Ulusal Tiyatro Bildirgesi” Yönetmen Seyhun Sertan tarafından okundu.

Orhan Asena’nın dönemin Türkiye’sinde belli bir kesime hitap eden hukuk sistemi ve ağalık sistemi arasına sıkışmış bir aşk hikâyesinin işlendiği “ÖÇ” isimli oyunu izleyicisi ile buluşturan topluluk oyunun sonunda salonu dolduran izleyici tarafından ayakta alkışlandı.

Afyon Vali Yardımcısı Mehmet Yılmaz, AKSAM Yönetim Kurulu üyesi Turan Sandıkçıoğlu ve seçkin tiyatrosever Afyon halkı tarafından ilgi ile izlenen ayrıca 2 Nisan Perşembe ve 20 Nisan Pazartesi tarihlerinde de aynı sahnede tekrarlanacak olan oyun ücretsiz olarak sergileniyor.

***

Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği çatısı altında çalışmalarına devam eden AKSAM Tiyatro Topluluğu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü vesilesiyle ilk oyununun prömiyeri için perdesini açıyor.

Oyun 27 Mart Cuma akşamı saat 20:30’da Uydukent’te bulunan Hattat Karahisari Kültür Merkezi salonunda seyircisiyle buluşacak. Türk tiyatrosunun Shakespeare’i sayılan Orhan Asena’nın “ÖÇ” isimli tiyatro eserinin sahneleneceği ve Yönetmenliğini Seyhun Sertan’ın yaptığı oyunda Mehmet Yetere, Onur Yalçın, Mehmet Fidan, Seda Zoravali, Ümit Demir ve İsa Kuşkonan rol alıyor.

İnsanların bilinçsizce yaşamak zorunda bırakıldıkları, ezilmeleri ve sömürülmelerinin konu edildiği eser Anadolu’da yaşayan insanların temel sorunlarını bize hatırlatıp bir kez daha düşünmemizi sağlıyor. Yitirdiğimiz değerleri, sevginin gücünü, cehaleti, menfaatleri, ağa-maraba ilişkilerini ve dönemin siyasi anlayışını gün yüzüne çıkarıyor.

AKSAM Tiyatro Topluluğu’nun Yönetmeni Seyhun Sertan, “2 Nisan ve 20 Nisan tarihlerinde aynı sahnede tekrar seyircisi ile buluşacak olan oyunumuzun ücretsiz davetiyelerini AKSAM merkez ofisinden (Karaman Mahallesi Alpaslan Türkeş Blv. Akabe Apt. No:16/C) temin edebilirsiniz, oyunumuzu izlemeye tüm tiyatrosever halkımızı davet ediyoruz” dedi.

***

ODAK – AKSAM Tiyatro Topluluğu perdelerini açıyor 26.03.2015 11:14

KURTULUŞ – AKSAM Tiyatro Topluluğu perdelerini açıyor  26.03.2015 14:21

AFYON MANŞET – “ÖÇ” adlı oyun büyük beğeni topladı 30.03.2015 17:40

MEDYA AFYON – “ÖÇ” adlı tiyatro oyunu beğenildi 30.03.2015 19:29

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir