Hakkımızda

Risus Sanat, Afyonkarahisar Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi Derneği bünyesinde başta tiyatro olmak üzere kültür ve sanat alanında sahne çalışmaları ve sosyal faaliyetler gerçekleştirmek üzere gönüllü kişilerce oluşturulan bir gönüllü topluluğudur.

Kurucu ekibimizdeki kişiler esas mesleklerinin dışında sahne sanatları ve özellikle tiyatroya gönül vermiş, faaliyet konusu çalışmalarda tecrübe ve başarı sahibi kişilerden oluşmaktadır.

Risus Sanat, başta tiyatro olmak üzere kültür ve sanat alanında şimdiye kadar dağınık şekilde değişik kurumlar adına yaptığımız çalışmaları tek bir çatı altında toplayabilmek, daha etkin ve verimli çalışabilmek düşüncemizin bir ürünüdür. Gönüllü kişilerden kurulu olan ve yine bu işe gönül veren emekçilerin katkılarıyla çalışmalarını yürütecek bir oluşumdur.

Başlıca amaç ve beklentilerimiz;

  • Afyonkarahisar merkezli olmak üzere bölge çapında başta tiyatro olmak üzere yerleşik ve düzenli sahne çalışmaları yapan bir sivil toplum kuruluşu haline gelmek,
  • Afyonkarahisar’da ve turne kapsamında ulaşabildiğimiz yerlerde tiyatro kültürünün yerleşmesi ve yaygınlaştırılması,
  • Başta gençler olmak üzere her yaştan kişilerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak kültür ve sanat alanında çalışmalar yapmasının sağlanması,
  • Özel gün ve haftalarda düzenlenecek programlarla izleyicilere sosyal sorumluluk ve kitle bilinci kazandırılması,
  • Talep olması halinde kamu kurum ve kuruluşlarına toplumsal projelerinde destek verilmesi şeklindedir.

Çalışmalarımıza her yaş ve meslek grubundan gönüllüler katılabilir. Sanata ve tiyatroya gönül verenlerle daha güçlüyüz, daha başarılıyız.